• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER
Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zespół Aspergera – to obecnie powszechny problem. Wiele dzieci ma problemy związane z prawidłowym rozwojem. Czynników warunkujących może być mnóstwo. Profesjonaliści nie są w stanie wskazać decydujących. Jedno jest ewidentne: takie dzieci muszą mieć terapię. Wielkie poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?

Metoda Krakowska – zalety
Opiekunowie, jeśli słyszą o trudnościach rozwojowych swojej pociechy są przerażeni. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Gdy minie pierwszy szok rodzice zapoczątkowują poszukiwania optymalnej terapii. Wysiłek rodziców jest nieoceniony i zasadniczo przekłada się na pomyślność dziecka. Szukając opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość niedawno stworzona terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata współpracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tej podstawie rozwinęła założenia terapii która pomaga dzieci z zaburzeniami. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Mnóstwo rodziców z zadowoleniem ją stosuje. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Opiera się na wspieraniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej celem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie fazy rozwoju, jak to występuje spontanicznie w przypadku dziecka zdrowego. Ogromne znaczenie ma nauka czytania. Dlatego dziecko od początku uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – wyjątkowe jest to,że dzieci w wieku 2 lat są w stanie nauczyć się czytać. Zręczność czytania ma fundamentalne znaczenie. Dzieci łatwiej akceptują otaczający je świat, kiedy umieją czytać.

Terapia Metodą Krakowską rozpoczyna się od słuchania wyjątkowych nagrań na płycie. Ten rozdział jest dość bolesny, ponieważ dziecko buntuje się.
Następna faza to korzystanie różnorakich pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku następujące umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć sekwencyjną, uporządkowanie, logikę, umiejętność nawiązywania relacji oraz mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wymienione powyżej używa stopniowo. Zaliczamy do nich : gry planszowe, ludziki, układanki i inne.

Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Warto ją szczegółowo, żeby pomóc swojej pociesze.
źródło: pomoce logopedyczne juniora.pl

Categories: Moda

Comments are closed.