• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa wykorzystywana istnieje w medycynie obecnie niemal 40 lat. Jej powody sięgają lat 80-tych, kiedy zatem łączona była w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później pokonała ona przeobrażenia i powstał innowacyjny styl Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym jest, więc ESWT? To zabieg wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka charakteryzuje się skokowym ciśnieniem, wysoką wielkością także brakiem okresowości. Podstawową cechą fali jest jej reakcja rozchodzenia, jaka istnieje intensywniejsza z prędkości rozchodzenia fali akustycznej. Działanie fali związane istnieje z kwoty wyzwolonej energii, i także od gęstości strumienia, czyli ilości energii przypadającej na całość powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale liczymy na trzy warianty:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które przechowują aktywność w pomieszczeniu dolegliwości bólowych. Obszar zainteresowania energii fali jest ścisły również nie daje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Jak zatem w zespole działa?
Rehabilitacja z przeznaczeniem fali uderzeniowej uzyskiwana jest przede pełnym z obserwacji na osobiste wystąpienie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a ponad na stymulacje regeneracji tkanek. Efektem tego jest dojść do powstania efektu przeciwbólowego, który określa kilka teorii. Sama z nich mówi o zmniejszeniu napięcia mięśniowe, druga natomiast o poprawie niepokojenia oraz osłabieniu stanu zapalnego. Rezultatem tychże zadań jest słynny spadek intensywności bólowej i poprawa metabolizmu komórkowego. Tym jednym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm i wartościowsze mikrokrążenie. Przepływ naturze w tkankach sprawia, iż spośród systemu zużywane są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Środki z użyciem fali uderzeniowej cieszą się dużą marką wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Categories: Moda

Comments are closed.